GALERIA SZTUKI “RENESOWO”

W Nowych Gutach (gmina Orzysz) nad jeziorem Śniardwy znaleźć można szczególne miejsce przyjazne sztuce i artystom. To Galeria Sztuki “Renesowo”, która powstała z inicjatywy znanego polskiego rzeźbiarza Andrzeja Renesa. Galerię od kilku lat prowadzi Fundacja RenesArt.

W miesiącach letnich skorzystać można z bogatej oferty kulturalnej galerii obejmującej warsztaty i animacje dla dzieci
(grupowe, indywidualne), spotkania z artystami, koncerty i wystawy sztuki. Zwiedzając galerię, na ekspozycji stałej we wnętrzach i w plenerze, zobaczyć można rzeźby Andrzeja Renesa inspirowane twórczością Fryderyka Chopina, projekty statuetek do nagród Kisiela, Wiktora i Championa, rzeźby z cyklu “Postacie historii” oraz obrazy i rysunki, które powstały podczas pobytu artysty na Mazurach w latach 2013 – 2017.

Renesowo to wspaniałe miejsce dla osób, które chcą rozwijać swoje zdolności plastyczne, wiedzę i zainteresowania w dziedzinie malarstwa i rzeźby. Przy galerii działa pracownia rzeźbiarska, w której organizowane są dla chętnych warsztaty i pokazy. Obiekt posiada również studio z przestrzenią do spotkań integracyjnych i zajęć rekreacyjnych, gdzie odbywają się m.in.: warsztaty jogi cieszące się coraz większym zainteresowaniem zarówno turystów jak i lokalnej społeczności.

Galerię i Dom Pracy Twórczej “Renesowo” prowadzi Fundacja RenesArt, która od 2013 roku działa aktywnie na rzecz rozwoju kultury i sztuki oraz zachowania dziedzictwa historycznego Warmii i Mazur. Fundacja co roku w sezonie letnim organizuje w Renesowie plenery rzeźbiarskie i malarskie, pobyty studyjne i rezydencje artystyczne dla twórców z różnych regionów Polski. Animatorzy i artyści Fundacji RenesArt, którzy współpracują z Galerią Sztuki “Renesowo” uczestniczą też w gminnych i powiatowych imprezach kulturalnych oraz prowadzą wyjazdowe zajęcia edukacyjne w lokalnych szkołach i świetlicach dla dzieci na terenie gminy Orzysz.

Zapraszamy do odwiedzenia Galerii Sztuki Renesowo – w celu umówienia wizyty prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z biurem fundacji RenesArt.

GALERIA SZTUKI “RENESOWO” / Nowe Guty 64, 12-250 Orzysz
tel. 501 063 913, renesartbiuro@gmail.com

Przewiń do góry